Wystartowała młodzież

W drugi weekend kwietnia swoje rozgrywki w okręgu bielskim rozpoczęła nasza młodzież.

Jako pierwsi w sobotnie przedpołudnie swoje spotkanie w IV lidze okręgowej rozgrywali podopieczni trenera Zbigniewa Sysło, podejmując na własnym boisku drużynę LKS Drzewiarz Jasienica. Niestety inauguracja rundy nie udała się i nasi trampkarze ulegli gościom 1-3.

W niedzielę o godzinie 11 rundę rewanżową w III lidze A1 meczem wyjazdowym rozpoczęli juniorzy naszego klubu. Jako pierwsi na drodze podopiecznych Dominika Chmielniaka stanęła ekipa z Czańca. Jesienią 2016 roku w meczu inaugurującym sezon ulegliśmy czanieckiej ekipie 3-1. Pierwsza, wyrównana połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, niestety chwilę po rozpoczęciu 2 części gry gospodarze zdobyli bramkę z rzutu karnego i zrobiło się 1-0. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać i już po kilku minutach, rzut wolny na bramkę zamienił Mateusz Sznober i mieliśmy ponownie wynik remisowy. W kolejnych minutach działo się bardzo wiele, zaczęło się od czerwonej kartki obrońcy Czańca, po której wiara w zwycięstwo jeszcze bardziej wzrosła. Kilkanaście minut przed końcem spotkania Przemek Ślósarczyk wbiegł w pole karne, minął bramkarza gospodarzy i wpakował piłkę do pustej bramki i Bestwinka objęła prowadzenie z vice - liderem 2-1. Emocje jednak na tym się nie zakończyły, bo w 90 minucie sędzia tego meczu Pan Mateusz Szczepańczyk, po raz drugi tego dnia wskazał na 11 metr dyktując rzut karny dla gospodarzy. Świetną interwencją popisał się jednak Radek Kóska w kapitalny sposób broniąc strzał zawodnika z Czańca, tym samym ratując cenne 3 pkt dla drużyny KSB. LKS Czaniec - KS Bestwinka 1-2.

Młodzicy naszego klubu pod wodzą Waldemara Fludra swoją rundę wiosenną podobnie jak starsi koledzy również rozpoczęli na boisku LKS-u Czaniec. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 1-1. Gospodarze objęli prowadzenie, jednak nasi młodzi zawodnicy po ładnej akcji i dograniu piłki w pole karne przez Miłosza Szafarczyka do Kacpra Czulaka szybko doprowadzili do remisu. Druga część gry przyniosła kolejne bramki. Najpierw to nasza drużyna objęła prowadzenie 2-1 po bramce Mikołaja Kowalskiego , jednak na tym strzelanie w naszej ekipie się skończyło. Kolejne 2 bramki zdobyła drużyna z Czańca i mecz zakończył się wynikiem 3-2 dla gospodarzy.

W następny świąteczny weekend wszystkie drużyny naszego klubu nie rozgrywają swoich spotkań. Do rywalizacji powrócą 22 kwietnia. Czekają nas wtedy podwójne derby. Jako pierwsi w derbowym spotkaniu zaprezentują się trampkarze, ich mecz w Dankowicach z tamtejszym Pasjonatem o godz. 10. Dwie godziny później w Bestwince dojdzie do konfrontacji juniorów KSB z Przełomem Kaniów.

Drużyna młodzików trenera Fludra ze względu na nieparzystą liczbę drużyn w tej kolejce nie zaprezentuje swoich możliwości, czeka ich pauza.

W poniedziałkowe popołudnie swój pierwszy mecz w rozgrywkach ligi żaków rozpocznie nasza najmłodsza drużyna z rocznika 2008 i młodszych. Ekipa ta podobnie jak młodzicy prowadzona jest przez Pana Waldemara Fluder. O godz. 17 w Bielsku- Białej Komorowicach na boisku przy ul. Olimpijskiej spotka się z BBTS II Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Zapraszamy wszystkich do kibicowania naszym drużynom !!!