Punkt w Porąbce

W sobotnie, pochmurne i wietrzne popołudnie udaliśmy się na mecz wyjazdowy do Porąbki, powalczyć o kolejne 3 pkt.

Rozpoczęliśmy ze sporym animuszem i już od pierwszych minut ruszyliśmy na bramkę gospodarzy, wywalczyliśmy 3 rzuty rożne,których jednak nie udało nam się wykorzystać. W 10 minucie Porąbka przeprowadziła szybką i składną akcje, zagranie  pomocnika wzdłuż do partnera ustawionego na 8 metrze przed naszą bramką, i gdy wydawało się, że strata bramki jest nieunikniona, wspaniałą interwencją popisuje się Mateusz i ratuje zespół, odbijając piłkę, która ląduje nad poprzeczką, wychodząc na rzut rożny. Kolejna nasza akcja, przynosi prowadzenie, daleka piłka ze środka pola, zagrywana przez Rafała Dawidka, trafia w polu karnym pod nogi Maćka Skęczka, którego faulem zatrzymuje obrońca i sędzia tego spotkania Pan Łukasz Wojsław wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Maciek Kosmaty i precyzyjnym uderzeniem w 15 minucie, zapewnił prowadzenie drużynie KSB. 24 minuta i trener Zużałek dokonuje pierwszej zmiany w naszym zespole, za kontuzjowanego Michała Kasprzyka na bok obrony wchodzi Zbyszek Wierzgoń. Dalsza część meczu przebiegała już pod dyktando podopiecznych Macieja Gilka. Kolejną można powiedzieć 100 % szanse na gola Porąbka zaprzepaściła w 32 minucie, kiedy to po rozegranym rzucie wolnym, 3 niepilnowanych zawodników staje oko w oko z naszym bramkarzem, lecz strzał napastnika ląduje na słupku i w dalszym ciągu wynik nie zmienia się. Po kolejnych kilku minutach, krótko rozegrany rzut rożny gospodarzy i centymetrów brakuje, żeby napastnik,głową skierował piłkę do siatki. Pierwsza połowa zakończyła się naszym prowadzeniem, ale gra naszej drużyny nie napawała optymizmem w pierwszych 45 minutach, daleka była od tej jaką widzieliśmy tydzień wcześniej w spotkaniu z Sołą Kobiernice. Po zmianie stron od początku zaczęliśmy atak na bramkę Porąbki, czego dowodem były strzały oddawane w kierunku bramki bronionej przez Bakalarza, najpierw Maćka Skęczka, a w 51 minucie po akcji lewą stroną Paweł Mucha przymierza po długim roku, ale końcami palców Krystian odbija piłkę,dobitka zaś zostaje zablokowana przez obrońców. 59 minuta, 2 zmiana w naszym zespole, kontuzjowanego Pawła Olka zastępuje Adrian Pasionek. Następna groźna akcja naszej drużyny w 63 minucie kiedy to ładnie prawą stroną włączył się do akcji Artur Michalski, dogrywa piłkę na 14 metr do Muszki, ale jego strzał minimalnie mija bramkę. Szybkie wznowienie gry, zagranie na lewą stronę boiska do pomocnika z Porąbki, który wychodzi sam na sam z Mateuszem, przymierza po długim słupku, jednak strzał o milimetry mija naszą bramkę. Można śmiało powiedzieć, że była to 3 tego dnia, stuprocentowa okazja, zmarnowana przez graczy Gilka. Tym razem to po naszym wznowieniu z 5 metra, konstruujemy składną akcje, zagranie do Przemka Stasicy, niestety jego strzał ląduje tylko na poprzeczce. 69 minuta bardzo dobra akcja naszego zespołu, zakończona świetnym przerzutem "dziobaka"za plecy obronćów do Skenia, jednak jego strzał minimalnie mija świątynie Bakalarza. Kilka minut później Krystian po raz kolejny ratuje swój zespół przed utratą 2 gola, kiedy to po wrzutce z wolnego Rafała Nycza, do sytuacji dochodzi Rafał Dawidek.

Nadeszła 75 minuta, dogranie górnej piłki do napastnika gospodarzy, który zostaje sfaulowany przez Tomka Bierońskiego w okolicach 25 metra, do piłki podchodzi Jaśkowiec i precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego doprowadza do wyrównania. Mamy wynik 1-1. Mijają kolejne minuty i po faulu w środkowej strefie gracz gospodarzy Sporek Tomasz otrzymuje żółty kartonik, jednak ta decyzja sędziego najwyraźniej nie spodobała się Panu Tomkowi i za protesty otrzymuje 2 żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. I tak ostatnie minuty graliśmy w przewadze jednego zawodnika. Mimo kolejnych doskonałych szans, przed którymi 2 razy stanął Maciek Skęczek,wynik nie uległ już zmianie i wywieźliśmy z Porąbki 1 pkt.

Następna kolejka rozegrana zostanie dopiero po Świętach Wielkanocnych, kiedy to w sobotę 22 kwietnia o godz. 17 na własnym boisku podejmować będziemy gości z Godziszki. Serdecznie zapraszamy!!!